KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11985129
nr 1198 5129
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, signerad. Olja på duk, 68x135 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 19:29:17
15/8 19:58:31